OGRODZENIE I JEGO FUNKCJE

Decydując się na budowę domu warto już na samym początku pomyśleć o ogrodzeniu. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ w pewien sposób sprawia, iż możemy czuć się bezpiecznie, zarówno podczas samych prac budowlanych, jak i po wprowadzeniu się do ukończonego domu. Ogrodzenie powinno spełniać dwie funkcje.

Pierwsza jest oczywista: ogrodzenie wytycza granice naszej posesji i jest ochroną naszej prywatności, chroni przed nieproszonymi gośćmi, zabezpiecza przed dostaniem się zwierząt na nasz teren.

Jednak pełni ono również funkcję elementu dekoracyjnego podkreślającego wygląd naszego domu, jest estetycznym dopełnieniem posesji i niejako wyraża nas samych. Należy również pamiętać że posłuży nam przez wiele lat. Dlatego też powinno być solidnie wykonane, aby było bezpieczne. Należy również pamiętać, by ogrodzenie pasowało do charakteru budynku i wkomponowało się w jego otoczenie.

Aby ogrodzenie spełniało swoją funkcję i w stu procentach było funkcjonalne, estetyczne i trwałe powinniśmy wziąć pod uwagę przede wszystkim:
- materiały z jakich ma być wykonane,
- wstępny projekt (swoje wyobrażenie),
- środki finansowe jakimi dysponujemy.
Dobrze dobrane ogrodzenie stanowiące harmonię z otoczeniem będzie cieszyć nasze oczy i nadawać osobowości naszej posesji. Ogrodzenie jest bowiem wizytówką naszego domu.

DLACZEGO KLINKIER?

Do budowy ogrodzeń bez wątpienia nadają się cegły elewacyjne np. klinkierowa. Ogrodzenia wykonane z klinkieru są solidne, estetyczne i trwałe. Szeroki wybór materiałów daje nieograniczone możliwości stworzenia czegoś szczególnego. Cegły klinkierowe kiedyś głownie czerwone obecnie dostępne są w całej gamie kolorów i odcieni: czerwone, białe, w odcieniach szarości, żółci i brązów. Do tego można dobrać spoinę w odpowiednim kolorze, co w dużym stopniu decyduje o wyglądzie ogrodzenia.

Wybrać też można fakturę cegieł, mogą one być gładkie lub ryflowane, a także ręcznie formowane o charakterystycznej chropowatej powierzchni.

Z cegły klinkierowej można budować lite ogrodzenie, jednak najczęściej robi się z niej podmurówki i słupki. Takie ogrodzenie może wtapiać się w otoczenie domu, być delikatną ozdobą ogrodu lub też ochroną naszej prywatności.

Zastosowanie klinkieru to dodatkowa gwarancja trwałości, ponieważ jest to materiał mało nasiąkliwy i odporny na działanie trudnych warunków atmosferycznych takich jak mróz czy deszcz. Cegłą klinkierową można łatwo zabudować skrzynki elektryczne i gazowe, coraz częściej występujące w ogrodzeniach, nadaje się również do profilowania łuków, półkoli. Klinkierowe ogrodzenie przez długie lata nie będzie wymagało żadnych zabiegów konserwacyjnych, oczywiście pod warunkiem że zostanie fachowo wykonane i zaimpregnowane.

Podsumowujac - ogrodzenie klinkierowe to:
- reperezentacyjny wygląd otoczenia domu;
- duża wytrzymałość materiału jakim jest cegła klinkierowa;
- bogata kolorystyka (czerwienie, żółcienie, brązy, biel, odcienie szarości);
- szeroka kolekcja dostępnych kształtek klinkierowych;
- odporność na zmienne warunki atmosferyczne oraz zanieczyszczenia powietrza;
- wysoka trwałość – ogrodzenia z cegły klinkierowej są odporne na uszkodzenia mechaniczne;
- mała nasiąkliwość;
- bogaty wybór odcieni fug;
- stosunkowo szybki montaż.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ NAS JAKO WYKONAWCĘ?

Okazuje sie, że wysokiej jakości materiały i dobry projekt to jedynie połowa sukcesu bo tak naprawdę praktycznie wszystko zależy od wykonawcy.
To jego zaangażowanie w pracę i jego doświadczenie jest czynnikiem mającym największy wpływ na estetykę, funkcjonalność i solidność wykonania, którego efektem jest długoletnie i bezproblemowe użytkowanie ogrodzenia. Szlachetny materiał jakim jest niewątpliwie klinkier wymaga wiedzy jak się z nim obchodzic, oraz czystej i dokładnej pracy, a wówczas efety mogą być naprawdę olśniewajace.

Doskonale rozumiemy również, że ogrodzenie powinno być wykonane porządnie, aby nie stanowiło zagrożenia i że jego konstrukcja musi być mocna i solidnie podparta, dlatego bardzo istotne są jego fundamenty.

Wiedza naszej firmy o budowie ogrodzeń którą systematycznie zdobywaliśmy przez lata podsunie państwu szereg funkcjonalnych, praktycznych rozwiązań i propozycji, sprawdzonych materiałów, nie przekraczając założonego budżetu.
Posiadamy dostęp do bardzo szerokiego asortymentu cegły oraz elementów ogrodzeń ozdobnych. Olbrzymia rozmaitość form i wzorów pozwala na indywidualne dostosowanie ogrodzenia do architektury otoczenia.

Reklamą naszej firmy mogą być istniejace ogrodzenia klinkierowe wybudowane w okolicy (zapraszamy do naszej galerii ogrodzeń) Nasze konstrukcje z klinkieru spotkać można w całym województwie łódzkim: Łodzi, Pabianicach, Zgierzu, Aleksandrowie, a także w bardziej odległych miejscowościach jak: Piotrków, Bełchatów, czy Sieradz.

Wykonujemy również elewacje z klinkieru, Ogrodzenia z bloczka łupanego, grille z klinkieru.

Zapraszamy do korzystania z naszych usług.